VAL FORMAZZA

Forchette del Kastelhorn - Couloir NW (Val Formazza)

 

Opakování je matka moudrosti a pro námi oblíbenou dolinu „Val d´Ossola” to platí dvojnásobně. Tentokrát jsme se na víkend vydali až na její úplný konec do vesničky “Riale(1750m)”. Odsud to je pouhých 400 výškových metrů k chatě Maria-Luisa, které se nachází pod přehradou Laggo del Toggia. Zde jsme nechali nějaké věci na přespání a zamířili směrem k severozapadni stěně „Forchette del Kastel“. Zde se nachází krásný, skoro 600m výškových dlouhý kuloár s převýšením do 40° a podmínkou vybízející k jeho okoštování!)

 

         

 

První polovina šla projít na prknech a s druhou jsme se poprali již v mačkách. Tento místní klenot končí ve výšce 2899m. Odsud výhledy jak fík, když se právě nacházíte na hranici italského Piedmont a švýcarského Ticina. My sjíždíme zpátky po naší výstupové cestě a užíváme si pěkného sjezdu, který končí u odpoledního „Caffé Lunga“, zpátky na chatě.

 

         

 

Zde chvilku spočneme a na přicházející západ vybíháme ještě nad chatu chytnout poslední paprsky. Večír se k nám ještě připojí kamarád Ruda a může začít československý večírek po ose víno-pivo-žolík!) Ráno po snídaní ještě vyběhneme do sousedního „Passo Castello“ a přesně na oběd sjíždíme až k našim autům. Po cestě se ještě pokocháme místními ledy, kterých je tady v dolině požehnaně a termální zastávkou v Premii!)

 

 

Tak na sníh, ČAU PV!

1.2.2019 10:08

Autor: "PROTI VĚTRU-Against The Wind"

Tagy: gara, Gara Splitboarding, splitboard

0 pc
Basket: 0,00
0 pc