Pyreneje & Split Unite & Gara Collective a trochu sněhu

KDE: TAVASCAN, PYRENEJE, ŠPANĚLSKO

KDO: MÍRA KUBE & SPLIT UNITE


Míra se už ve Španělsku zabydlel a dlouho jsme plánovali, že mu tu jeho chaloupku v Pyrenejích přijedeme zkontrolovat. Tak jsme dali dokupy Trutnovsko-Třebíčskou partičku ve šložení Čert, Sandál, Daňas a Marťas, pár dní před silvestrem jsme se nalodili do čertovské obytky a napálili to přes půl Evropy do španělských Pyrenejí.

 

Přijíždíme do Tavascanu a sněhu je i tady pomálu. Netřeba se však čertit, protože místní vrcholky jsou dost vysoké a stále na nich zbývá něco z listopadové nadílky.  Po údržbě a mudrovačce nad vybavením sedáme do auta a vyrážíme směr Vall D’Aran, kde se potkáváme s místním guidem Javim a společně podnikáme noční výšlap na Refugi Saboredo.

 

Trávíme příjemný večer s místňákama, lemtáme  krakonoše a lišky nám dávají dobrou noc.

Ráno vyrážíme na výšlap po okolí. Kvůli mrzkým sněhovým podmínkám si neklademe žádné velké cíle a věnujeme se spíše tréningu. Míra kope sondu a testuje novou pilku, s Javim potom simulujeme záchranu z laviny. Po náročném sjezdu zpět do údolí se vracíme do Mírovy chaloupky kde zapíjíme Silvestra a posléze i Nový rok.

 

 

Další dny trávíme prozkoumáváním terénu v okolí resortu Tavascan. Soustředíme se hlavně na kuloáry, a vyzýváme Canal de las Brujas – česky kuloár čarodějek.

 

 

Na Tři krále to konečně jeblo a celá parta vyrážíme odpaňovat do resortu Tavascan.

 

Dalšího dne se otepluje a z původního metru zbývá 35 čísel těžkého sněhu. Po vykopání sondy zjišťujeme, že nová vrstva se dobře provázala s tou předešlou a jestli brzy něco napadne, mohlo by se to pěkně spojit. Dny nepříznivé věnujeme tréningu. Ať klidně padaj trakače, vrchní stanici Tavascanu chci vyjít do hodiny! (což se nám zadařilo na třetí výšlap)

 

 

Po večerech debužírujeme, popíjíme, debarasujeme, topíme v kamnech a koukáme do ohně. Výlet se blíží ke konci a hlavou se mi honí, co jsem zažil a co nového se naučil. Postupně se smiřuji s tím, že zimy asi na sníh lepší nebudou, ale díky splitboardingu se i za slabších podmínek dostanu na místa, kde sníh je.

 

Z tohoto výletu jsem si odnesl spousty nových poznatků ohledně lavinového nebezpečí. Za to děkuji Javimu ze Saboreda a Mírovi, kterej nikdy nenechal jedinou maličkost náhodě.

 


Míra a jeho ,prášení" : https://www.youtube.com/watch?v=506yslyATCM

Kompletní článek na: http://www.splitunite.net/novy-rok-v-tavascanu/

 

7.2.2016 22:45

Tagy: Gara Splitboards, lavinová bezpečnost, Pyreneje, Saboredo, SplitUnite

0 pc
Basket: 0,00
0 pc